راهنمای سفر به گرینلند

 • توسط
 • پنج شنبه , ۱۲ بهمن ۱۳۹۶
 • زیبایی
 • 0 بازدید
 • 0

راهنمای مسافرتی به گرینلند

گرینلند، سرزمینی در میان اقیانوس های یخ زده شمالی می باشد. این جزیره محل سکونت بسیاری از مهاجران دانمارکی و اسکیموها از گذشته تا کنون می باشد. خدماتی که گرینلند به گردشگران این ارائه می دهند بسیار عالی است، به همین دلیل عده زیادی از مسافران که علاقمند به مناطق سردسیر هستند، سفر به گرینلند را در لیست مسافرت های خود قرار می دهند. اما قبل از سفر همیشه نیاز به داشتن اطلاعات اولیه از مقصد می باشد. به همین دلیل الی گشت در راهنمای سفر به گرینلند قصد دارد، اطلاعات کلی از بزرگترین جزیره جهان را به شما بدهد؛ با ما همراه باشید.

راهنمای سفر به گرینلند موقعیت جغرافیاییمطالب مرتبط: گرینلند، سرزمینی در میان اقیانوس های یخ زده! در کجا کایاک سواری کنیم؟!

این سرزمین از نظر جغرافیایی در محیط قاره آمریکای شمالی واقع شده است اما از نظر سیاسی و فرهنگی با اروپا بویژه کشورهای نروژ و دانمارک ارتباط بیشتری دارد. مساحت گرینلند، ۲,۱۶۶,۰۸۶ کیلومتر مربع می باشد، که تقریبا هم اندازه عربستان سعودی و در شمال اقیانوس اطلس قرار گرفته است. جمعیت جزیره گرینلند طبق آمار سرشماری در سال ۲۰۱۶، حدود ۵۶,۴۸۳ نفر بوده است. از مهمترین دریاهای این جزیره، دریای گرینلند است. بلندترین نقطه آن کوه گون‌بیورن است. بیش تر مساحت گرینلند در بالای مدار شمالگان قرار دارد، به همین دلیل در بخش شمالی جزیره، ۵ ماه از سال خورشید پیوسته و بدون غروب در آسمان می‌تابد.

موقعیت جغرافیایی گرینلند مختصری از تاریخ گرینلند

ساکنان سرزمین یخ زده گرینلند، که اغلب اسکیمو هاو مهاجران دانمارکی بوده به طور متناوب از ۴۵۰۰ سال گذشته در بخش هایی از سرزمین گرینلند ساکن شدند. گرینلند با وجود اینکه از اواسط هزاره سوم قبل از میلاد سابقه سکونت داشته (اما لازم به ذکر است که این سکونت به طور دائم نبوده و متناوب بوده است)، تا سده دهم میلادی برای اروپائیان ناشناخته مانده بود تا اینکه گروهی وایکینگ نروژی که در راه ایسلند بودند راه خودشان را گم کرده و به کرانه‌های غیر مسکونی گرینلند رسیدند. کشور دانمارک در سده ی هجدهم این گرینلند را به عنوان مستعمره خود در جهان مطرح کرد.

کشور گرینلند اطلاعات کلی جزیره گرینلند

زبان رسمی: گرینلندی

واحد پول: کرون دانمارک

نوع ولتاژ برق شهری: ۲۲۰ ولت

پیش شماره: +۲۹۹

فرودگاه: فرودگاه کانگرلوسواک

 

آب و هوای  گرینلند

در گرینلند، آب و هوای سرد و خشک قطبی حکم فرماست. اکثر بخش های این جزیره را یخچال های طبیعی پوشانده اند، به همین دلیل به آن سرزمینی در میان اقیانوس های یخ زده می گویند. گرینلند سرزمینی کم‌باران است، اما میزان بارندگی در جنوب گرینلند از شمال آن بیشتر است. بارش رگبار به ‌ندرت رخ می‌دهد. میزان بارش برف نیز در بخش‌های مختلف، متفاوت است.

جاذبه های گرینلند هزینه خورد و خوراک در گرینلند

غذاهای گرینلند، فرق چندانی با غذاهای آمریکایی و اروپایی ندارد. اگر می خواهید غذاهای محلی این منطقه را میل کنید باید به بازارهای محلی در هر شهر بروید. اما هزینه غذا در این جزیره چگونه است؟! در جزیره گرینلند، به منظور تهیه غذا در یک رستوران خوب و رو به بالا نیز باید ۱۰۰ کرون دانمارک پرداخت کنید، همچنین اگر بخواهید یک غذای دو نفره در یکی از رستوران های متوسط ایسلند میل کنید، باید مبلغ ۳۵۹ کرون دانمارک هزینه نمایید. مک دونالد ارزان ترین ساندویچی است که در کشورهای خارجی می توانید میل کنید قیمت هر ساندویچ ۸۹  کرون دانمارک است. قیمت یک بطری آب معدنی ۹۰ کرون دانمارک بوده و اگر اهل خوردن قهوه هستید به ازای هر لیوان قهوه باید مبلغی معادل  ۲۵ کرون دانمارک پرداخت بنمایید.

خورد و خوراک در گرینلند اقامت در گرینلند

اقامت در جزیره گرینلند بسیار گران می باشد، اگر می خواهید سفرتان اقتصادی باشد پیشنهاد می کنیم که هاستل های این جزیره را انتخاب کنید زیرا امکانات نسبتا خوبی دارند و همچنین هزینه کمتری هم به نسبت هتل ها دریافت می کنند. اما اگر می خواهید اقامت بسیار ارزانی را داشته باشید پیشنهاد می کنیم که کمی زبان دانمارکی یا گرینلندیک یاد بگیرید و با محلی های گرینلند دوست شوید، این کار باعث کاهش چشمگیری در هزینه های سفر شما می شود.

اقامت در گرینلند هزینه حمل و نقل در  گرینلند

هزینه تهیه بلیط اتوبوس: هزینه‌ی بلیت تک سفره‌ی در  گرینلند، ۱۳ کرون دانمارک است، اگر می خواهید مدت زیادی را در گرینلند بمانید و از جاذبه های آن دیدن کنید، پیشنهاد ما این است که با پرداخت ۵۰۰ کرون دانمارک یک بلیط یک ماهه تهیه کنید.

هزینه تاکسی: قیمت تاکسی، اگر بخواهید با تاکسی به سفرهای درون شهری خود بروید برای شروع تاکسی باید مبلغ ۲۳ کرون دانمارک پرداخت کنید به ازای هر یک کیلومتر ۱۵ کرون دانمارک به مبلغ نهایی شما اضافه می گردد. اگر شما تاکسی را برای مدتی منتظر نگه دارید به ازای هر یک ساعت مبلغی معادل ۲۰۰ کرون دانمارک باید پرداخت کنید. اما پیشنهاد ما این است که حتی الامکان از اتوبوس و مترو در این شهر استفاده نمایید.

لازم به ذکر که هیچ گونه سیستم ریلی و جاده ای بین شهرهای این جزیره وجود ندارد و برای سفر باید حتما از هواپیما استفاده کنید، سیستم هوایی گرینلند هم بسیار گران است. حدود ۹ ماه از سال یک کشتی مسافربری در این جزیره اقدام به ارائه خدمات مسافری بین دو مقصد Qaqortoq و Ilulissat را در امتداد سواحل غربی فراهم می کند.  تمامی قیمت های ذکر شده در سفرهای داخل شهری است.

لازم به ذکر است تمامی قیمت های ذکر شده در این مطلب در تاریخ ۱۲  بهمن ۱۳۹۶ می باشد و قیمت کرون دانمارک در این تاریخ ۷۶۳ تومان بوده است.

سیستم حمل و نقل در گرینلند جاذبه های مهم گردشگری در گرینلندشفق قطبی

یکی جاذبه های جذاب این کشور شفق قطبی است. پدیده های بی نظیر طبیعی به نام شفق قطبی در این کشور به طور رایگان در آسمان قابل مشاهده است. افرادی که به ماجراجویی و تماشای جاذبه های طبیعی علاقمند هستند برای تماشای این پدیده ی طبیعی تنها وسایلی نیاز دارند پوشیدن پوتین، لباس گرم و یک فلاسک قهوه است. به شفق قطبی (Northern lights)، سپیده‌ی شمالی (Aurora Borealis) هم نیز گفته می‌شود. با نمایان شدن شفق قطبی، آسمان انگار به زمین آمده و تاریکی شب را پر از افسانه و جادو کرده است.

شفق آسمانی در گرینلند تماشای زندگی حیوانات

جزیره گرینلند به دلیل داشتن حیوانات وحشی و آزاد در آب های خود توانسته صنعت گردشگری خود را وسعت دهد. نهنگ های بسیاری در آب های گرینلند قابل مشاهده هستند،که آزادانه در آب های این جزیره زندگی می کنند. خلیج دیسکو  در زمستان پوشیده از یخ است اما در طول تابستان شما می توانید، تعداد زیادی از نهنگ های وحشی را در این منطقه بازدید کنید. علاوه بر نهنگ این جزیره شامل حیوانات دیگری نظیر خرس قطبی، گاو نر وحشی، گوزن شمالی و شیرماهی می شود.

تماشای حیوانات در گرینلند چشمه های آب گرم

گرینلند دارای چشمه های آب گرم متعددی است، که اکثر آنها در ناحیه جنوب این جزیره قرار دارند، در فصل بهار گردشگران زیادی به سمت می روند. درجه حرارت آب های این چشمه ها بین ۹۸-۱۰۰ درجه فارنهایت است، چشمه های آب گرم یکی از بهترین مکان های گرینلند است،  زیرا در حالی که شما استراحت می کنید می توانید از تماشای مناظر هم لذت ببرید.

چشمه های آب و گرم در گرینلند  تجربه همکاری بین انسان و سگ

شما می توانید تجربه بی نظیر را در گرینلند داشته باشید، آن سورتمه سواری با کمک هاسکی های دوست داشتی در این سرزمین یخ زده می باشد.

تجربه همکاری بین انسان و سگ مسیرهای پیاده روی در کوه

پیاده روی در گرینلند حس آزادی و آرامش به شما میدهد با پیاده روی در این مسیرها که توسط صخره ها و گل های بنفش و زیبایی قطبی احاطه شده اند می تواند تجربه ای منحصر به فرد برای شما باشد.حتما در سفر به این جزیره پیاده روی در کوه های Ilulissat Icefjord را فراموش نکنید.  .

مسیرهای پیاده روی در گرینلند بایدهای و نبایدهای گرینلندی روزها در تابستان های گرینلند بسیار طولانی است و می تواند باعث ایجاد خلل در خواب شما بشود، حتما سعی در تنظیم ساعات خواب خود قبل از سفر بنمایید چون بی خوابی منجر به ایجاد مشکلاتی برای سلامتی شما می شود.اگر در تابستان به این جزیره سفر کردید مواظب پشه ها نیز باشید، البته آنها ناقل بیماری نیستند اما باعث ایجاد حساسیت می شوند.به طور کلی در جزیره گرینلند جرم و جنایت عمل ناشناخته ای به شمار می رود اما باز هم حواستان در زمان گشت و گذار جمع وسایلتان باشد. اولین اشعه های خورشید در این کشور دیده می شود! + تصاویر برجهای برخاسته از سیدنی و دیگر بناهای آن کدامها هستند؟ از روسیه سوغات چی بخریم؟ چین گردی لینک اشتراک گذاری:

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *